info@baskadunya.com.tr

0224 413 55 54

Biz Kimiz , Neler Yaparız ?

Biz Kimiz , Neler Yaparız ?

Ben Özlem Bala Şimşek 2001 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldum. 2006-2007 yıllarında yabancı dil eğitimi için İngiltere Londra'da yaşadım. 2007-2011 yıllarında yabancı ortaklı özel bir şirkette İnsan Kaynakları yöneticiliği yaptım. 2009 yılında ilk kızım İklim Bihar, 2011 yılında ise ikinci kızım Kavin Nisan dünyaya geldi. Ve yaşam o yıllardan sonra benim için farklı akmaya, dünya bambaşka dönmeye başladı. Çocuklarım büyüdükçe iyiden iyiye eksikliğini hissettiğim okul öncesi eğitiminde farklı bakış açılarını, alternatif eğitim modellerini incelemeye başladım. 2. Üniversitem Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünü okuma kararım da böylelikle netleşti.

Bu esnada devam ettiğim “Çağdaş Drama Derneği Yaratıcı Drama Liderlik” programını tamamlayarak “X-Y-Z Kuşaklarının Özellikleri” hakkında proje hazırladım. Alternatif Eğitim modelleri olan Montessori ve Reggio Emilia Yaklaşımı eğitimlerine katıldım. Her ebeveynin ev kazalarına karşı ilk yardım eğitimi alması gerektiği düşüncesiyle de “İlk Yardım” eğitimimi tamamladım.

Bu doğrultuda edindiğim bilgi ve becerileri önce kendi çocuklarımda uyguladım. Sonra bunu yaygınlaştırmak, geliştirmek amacıyla profesyonel meslek hayatıma son verip 2012 yılında Bursa'da ilk olan Ya-Pa Çocuk Kulübünü kurdum. 2014 yılı Mayıs ayı itibariyle daha özgür ve daha kaliteli hizmet vermek, daha özgüvenli ve daha yaratıcı çocuklar yetiştirmek hedefleri ve “Dünyayı çocuklara verdik" sloganıyla “Başka Dünya Çocuk Atölyesi" 'ni kurdum.

2014 yılından bu yana faaliyetleri süre gelen atölyemiz, 2016 Ağustos ayı itibariyle MEB’ e bağlı Özel Başka Dünya Anaokulu olarak faaliyetlere devam etmektedir.

Ayrıca bir alternatif okul projesi olan "Başka Bir Okul Mümkün" derneğinin Bursa ayağı için gönüllü olarak çalışmalar yapmaktayım.

Çıktığım bu yolda ki hedefim kendine güvenen, kararlı, özgür ve sorumluluğunu bilen mutlu çocuklar yetiştirmektir. Çocukların başka dünyalarına dokunabilmek benim için büyük bir şans ve bunun hazzı hiçbir şey ile ölçülemez.

VİZYONUMUZ;
Çocuklarımızın gelişim düzeyleri, ilgi alanları ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan eğitim programı ile bilimsel bilgiyi ön plana çıkaran, sanatsal ve kültürel etkinliklere önem veren, yaratıcılığı destekleyen eğitim anlayışı ve aile katılımına olan desteği ile ulusal ve uluslararası düzeyde bilinen ve tercih edilen bir kurum olmaktır. 

 

MİSYONUMUZ;

Bilgiyi ezbere dayalı olarak değil, araştırarak, sorgulayarak, gözlemleyerek, yaparak ve yaşayarak edinmesini sağlamaktır. 

Öz disiplini ve benlik saygısı gelişmiş, yaşantı zenginliği ve farkındalık düzeyi yüksek, paylaşımcı, kendini ifade edebilen, sorumluluk sahibi, kendi haklarını korurken başkalarının haklarına saygı gösteren, gelenek ve göreneklerimize karşı duyarlı, miili ve manevi değerlere saygılı, evrensel değerleri içselleştirebilen, doğayı koruyan bireyler yetiştirmektir. 

Yukarı